Driefasige elektromotor: 1AL-71M1-6, 0,18 kW
| Technische basisgegevens | |
| Motortype | 1AL-71M1-6 |
| Nominaal vermogen (kW) | 0,18 |
| Bouwgrootte (mm) | 71 |
| Aantal polen | 6 |
| Nominaal toerental (tpm) | 870 |
| Frequentie (Hz) | 50 |
| Elektrische parameters | |
| Nominale spanning (V) | 230/400 |
| Schakeling | △/Y |
| Nominale stroom 230 V (A) | 1,22 |
| Nominale stroom 400 V (A) | 0,7 |
| Rendement bij 100% belasting (%) | 56 |
| Arbeidsfactor bij 100% belasting | 0,66 |
| Aanloop- en koppelkarakteristieken | |
| Verhouding aanloopkoppel (LRT/RLT) | 2 |
| Verhouding kipkoppel (BDT/RLT) | 1,9 |
| Verhouding aanloopstroom (LRA/RLA) | 4 |
| Traagheidsmoment rotor (kg·m²) | 0,0011 |
| Toepasselijke normen | |
| Specificatie | IEC60034-1 |
| Testen | IEC60034-2 |
| Geluid | IEC60034-9 |
| Trillingen | IEC60034-14 |
| Constructie- en bedrijfsgegevens | |
| Montagevorm | B3, B5, B14, B14B, B34, B35 |
| Bedrijfsmodus | S1 (S2, S3, S4 – S9 optioneel) |
| Belastingstype | Parabolische of lineaire curve |
| Beschermingsgraad | IP55 |
| Isolatieklasse | F |
| Temperatuurstijgingsklasse | B |
| Koelmethode | IC411 |
| Startmethode | DOL, VFD, softstarter |
| Draairichting | Beide |
| Trilling (mm/s) | 2,8 |
| Kabelwartels | 2-M20X1.5 |
| Bedrijfsomstandigheden | |
| Omgevingstemperatuurbereik | +65°C |
| Maximale installatiehoogte | tot 1000 m |
| Verpakking en afmetingen | |
| Verpakkingsafmetingen (mm) | 260*170*215 |
| Verpakkingsgewicht (kg) | 6 |
| Lagers en smering | |
| DE/NDE-lagers | 6202-2Z/6202-2Z |
| Smeermiddel | Lithiumvet nr. 2 (temperatuurklasse) |
VYBO Electric motor 1AL-71M1-6 voor stabiele 6-polige werking
De elektromotor 1AL-71M1-6 met een vermogen van 0,18 kW werkt bij 50 Hz en een nominaal toerental van 870 tpm. De zespolige uitvoering is geschikt waar een rustiger loopgedrag en nauwkeurigere bewegingsregeling nodig zijn, zonder een onnodig snelle reactie van de aandrijving. De nominale spanning van 230/400 V bij △/Y-schakeling vergemakkelijkt integratie in standaard driefasige systemen. De nominale stroom van 1,22 A bij 230 V en 0,7 A bij 400 V helpt bij het ontwerpen van voeding, beveiliging en besturing in compacte technologieën. In de praktijk is dit een motor die goed presteert waar de aandrijving regelmatig, netjes en met beperkte ruimte moet werken.
Start, regeling en bedrijfsmodus
Bij het starten biedt hij een aanloopkoppelverhouding van 2 en een maximale-koppelverhouding van 1,9. Dat betekent een zekere start, ook wanneer de apparatuur aanvankelijke weerstand zonder schokkerig gedrag moet overwinnen. De aanloopstroomverhouding van 4 helpt bovendien om de netbelasting tijdens het starten in te schatten. De motor is geschikt voor directe DOL-start, frequentieregelaarregeling en gebruik met een softstarter en kan dus in eenvoudige én geregelde aandrijvingen worden toegepast. Voorbeelden zijn ventilatoren in lokale afzuigsystemen, transportbanden, doseerunits, mengers met lichtere werkweerstand, sorteermodules, verpakkingsapparatuur, eenvoudige pompsystemen, luchtbehandelingsunits, voedingen in werkplaatsmachines en reinigingstechnologieën. De bedrijfsmodi S1, S2, S3 en S4-S9 bieden ruimte voor continu bedrijf en onderbroken cycli volgens de aard van de lijn.
Wat toerental en traagheid in de praktijk betekenen
Het nominale toerental van 870 tpm zorgt voor een rustiger werkritme, wat vaak gewenst is wanneer apparatuur niet abrupt maar soepel en herhaalbaar moet werken. Het rotortraagheidsmoment van 0,0011 kg·m² ondersteunt een vlotte reactie op starten en veranderingen in regeling zonder onnodige traagheid. Met een lineaire of parabolische belastingskarakteristiek gedraagt de motor zich voorspelbaar en past hij goed in aandrijvingen waar stabiele werking gedurende de volledige ploeg belangrijk is. Draaien in beide richtingen is mogelijk, wat de inzet uitbreidt voor omkeertaken of ontwerpen waarbij de draairichting pas tijdens de montage van de apparatuur wordt bepaald.
Bescherming, koeling en duurzaamheid
Voor industrieel gebruik is IP55-bescherming belangrijk. Deze beschermingsgraad helpt bij toepassingen in omgevingen met stof, normale bedrijfsvochtigheid of verspreide verontreiniging. IC411-koeling ondersteunt een stabiel thermisch regime tijdens normaal bedrijf en isolatieklasse F samen met temperatuurstijging B biedt een geschikte reserve voor langdurig gebruik. De motor is bedoeld voor omgevingstemperaturen tot +65 °C en hoogten tot 1000 m. Trillingsklasse A en een trillingswaarde van 2,8 mm/s helpen een rustige mechanische loop te behouden, belangrijk voor nauwkeurige machinemontage en bescherming van aangesloten technologiedelen. Binnen het 1AL OPTIMAL-platform combineert VYBO Electric compacte afmetingen met bewezen kwaliteit en een ontwerp dat is ontwikkeld voor efficiënte koeling.
Mechanische uitvoering en servicebetrouwbaarheid
De bouwgrootte van 71 mm maakt toepassing eenvoudiger in machines waar elke centimeter montageruimte telt. De uitvoering bevat 2-M20X1.5-kabelinvoeren, die een nette elektrische aansluiting vereenvoudigen. Balancering met halve spie helpt een veilige verbinding met het mechanische systeem van de machine te realiseren. Aan zowel DE- als NDE-zijde worden 6202-2Z-lagers gebruikt, gesmeerd met lithiumvet nr. 2, wat stabiele werking onder normale industriële belasting ondersteunt. Het verpakkingsgewicht van 6 kg en de verpakkingsafmetingen van 260 × 170 × 215 mm maken handling tijdens opslag, transport en montagevoorbereiding eenvoudiger. De elektromotor is geschikt voor zelfstandige machines én seriegeproduceerde apparatuur, waar betrouwbare montage en eenvoudige integratie in de productie worden gewaardeerd.
Praktische betekenis voor de technologie
De elektromotor 1AL-71M1-6 is een oplossing voor toepassingen die een compacte driefasige aandrijving met 6 polen, IP55-bescherming en flexibele regeling vereisen. Hij past goed in productie-units, gebouwgebonden installaties en industriële samenstellingen waar rustige werking, bidirectioneel bedrijf en eenvoudige inbedrijfstelling belangrijk zijn. In de serie 1AL OPTIMAL richt VYBO Electric zich op een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding, snelle inbedrijfstelling en brede industriële toepasbaarheid. Het resultaat is een motor die zonder onnodige complexiteit een betrouwbare basis biedt voor het dagelijkse bedrijf van de technologie.





