Driefasige elektromotor: 1AL-132S1-2, 5,5 kW
| Technische basisgegevens | |
| Motortype | 1AL-132S1-2 |
| Nominaal vermogen (kW) | 5,5 |
| Bouwgrootte (mm) | 132 |
| Aantal polen | 2 |
| Nominaal toerental (tpm) | 2900 |
| Frequentie (Hz) | 50 |
| Elektrische parameters | |
| Nominale spanning (V) | 400/690 |
| Schakeling | △/Y |
| Nominale stroom 380 V (A) | 11,1 |
| Nominale stroom 400 V (A) | 10,5 |
| Nominale stroom 415 V (A) | 10,1 |
| Nominale stroom 690 V (A) | 6,09 |
| Rendement bij 100% belasting (%) | 85,7 |
| Efficiëntieklasse | geen IE-classificatie |
| Arbeidsfactor bij 100% belasting | 0,88 |
| Aanloop- en koppelkarakteristieken | |
| Verhouding aanloopkoppel (LRT/RLT) | 2,3 |
| Verhouding kipkoppel (BDT/RLT) | 2,2 |
| Verhouding aanloopstroom (LRA/RLA) | 7,5 |
| Traagheidsmoment rotor (kg·m²) | 0,0377 |
| Toepasselijke normen | |
| Specificatie | IEC60034-1 |
| Testen | IEC60034-2 |
| Geluid | IEC60034-9 |
| Trillingen | IEC60034-14 |
| Constructie- en bedrijfsgegevens | |
| Montagevorm | B3, B5, B14, B14B, B34, B35 |
| Bedrijfsmodus | S1 (S2, S3, S4 – S9 optioneel) |
| Belastingstype | Parabolische of lineaire curve |
| Beschermingsgraad | IP55 |
| Isolatieklasse | F |
| Temperatuurstijgingsklasse | B |
| Koelmethode | IC411 |
| Startmethode | DOL, VFD, softstarter |
| Draairichting | Beide |
| Trilling (mm/s) | 2,8 |
| Kabelwartels | 2-M32X1.5 |
| Bedrijfsomstandigheden | |
| Omgevingstemperatuurbereik | +65°C |
| Maximale installatiehoogte | tot 1000 m |
| Verpakking en afmetingen | |
| Verpakkingsafmetingen (mm) | 500*290*340 |
| Verpakkingsgewicht (kg) | 40 |
| Lagers en smering | |
| DE/NDE-lagers | 6308-2Z/6308-2Z |
| Smeermiddel | Lithiumvet nr. 2 (temperatuurklasse) |
Elektromotor 1AL-132S1-2 5,5 kW voor apparatuur waar snelheid en compromisloze prestaties tellen
In bedrijven waar de lijn herhaaldelijk opstart, materiaal zonder onderbreking wordt verplaatst en de technologie gedurende de hele dienst hetzelfde ritme moet aanhouden, is de aandrijving vaak een van de belangrijkste onderdelen van de complete installatie. De elektromotor 1AL-132S1-2 van VYBO Electric is precies op dit soort werk voorbereid. Het is een driefasige asynchrone elektromotor met een vermogen van 5,5 kW, een 2-polige uitvoering en een nominaal toerental van 2900 tpm bij een frequentie van 50 Hz. De nominale spanning van 400/690 V met driehoek/ster-schakeling maakt integratie in industriële elektrische systemen eenvoudig, waar van de motor betrouwbare dagelijkse prestaties en stabiel gedrag onder bedrijfsbelasting worden verwacht.
De bouwgrootte 132 geeft dit model een solide constructieve basis voor technologieën die een vlotte aandrijving met echte werkreserve nodig hebben. In de praktijk komt zo’n motor uitstekend tot zijn recht in transportlijnen, ventilatorunits, afzuigsystemen, pompmodules, menginstallaties, vulstations en verpakkingstechnologieën waar de apparatuur regelmatig en zonder onnodige stilstand werkt. Niet alleen het vermogenscijfer zelf is hier belangrijk, maar ook de manier waarop de motor langere draaitijden, herhaalde starts en de normale industriële omgeving aankan.
Belangrijke aandachtspunten voor het ontwerp
De motor werkt met een arbeidsfactor van 0,88 en een rendement van 85,7%. De nominale stroom bedraagt 10,1 A bij 400 V en 6,09 A bij 690 V, een belangrijke waarde voor het ontwerp van de voeding, beveiligingen en de totale elektrische oplossing. In deze vermogensklasse heeft de aandrijving al een duidelijke werkfunctie binnen de technologie. Alleen starten is niet voldoende. Hij moet stabiel, zonder onnodige schommelingen en met zekerheid binnen de dagelijkse productiecyclus kunnen werken.
De goede reputatie van dit model is ook gebaseerd op het startgedrag. Een verhouding van het aanloopkoppel van 2,2, een verhouding van het kipkoppel van 2,3 en een verhouding van de aanloopstroom van 7,5 creëren de voorwaarden voor een krachtige overgang naar de bedrijfstoestand. Bij apparatuur die transportbanden, ventilatoren, afzuiging, mengers of procespompen aandrijft, is zo’n start erg belangrijk. Hij helpt de lijn soepel en voorspelbaar te laten draaien, ook wanneer de belasting verandert naargelang de werkfase van het proces.
Het gaat niet alleen om vermogen, maar ook om bedrijfszekerheid
1AL-132S1-2 is geschikt voor bedrijfsmodi S1, S2, S3 en S4-S9. Dat betekent dat hij zowel in continu bedrijf kan worden ingezet als in technologieën waarin de motor regelmatig wordt ingeschakeld, onderbroken of cyclisch gebruikt. De servicefactor 1,0 komt overeen met de nominale bedrijfsomstandigheden en de parabolische of lineaire belastingskarakteristiek verbreedt het mogelijke toepassingsgebied voor verschillende mechanische taken.
In de praktijk is dat bijzonder zinvol. Luchtbehandelingsinstallaties hebben een betrouwbaar ritme en stabiele loop nodig. Transportsystemen vragen op hun beurt om een betrouwbare start en continu vermogen. Bij roerwerken, vulstations of pompen is het eveneens belangrijk dat de motor regelmatige werking aankan zonder onnodige verstoring in de volledige aandrijflijn. Dit model is precies op zulke omstandigheden afgestemd. De parameters zien er niet alleen op papier goed uit. In de installatie vertalen ze zich in soepelere starts, stabiele loop en een betere voorspelbaarheid van de bedrijfsvoering.
Een constructie die ook bij langdurig gebruik professioneel blijft presteren
De motor is uitgevoerd met een aluminium frame en heeft beschermingsgraad IP55. In een industriële omgeving is dit een belangrijke combinatie. Bescherming tegen stof en waterstralen helpt bij dagelijks gebruik in productiehallen, werkplaatsen, technische ruimtes en bedrijven waar de motor aan zwaardere werkomstandigheden wordt blootgesteld. De IC411-koeling ondersteunt een stabiel thermisch regime tijdens langere belasting. Isolatieklasse F en temperatuurstijgingsklasse B vervolledigen de technische basis die bij professioneel industrieel gebruik past.
Wat het mechanische gedrag betreft, werkt de motor met een trillingssnelheid van 2,8 mm/s in klasse A en een geluidsniveau van 80 dB(A). De motor kan in beide draairichtingen draaien, waardoor de ontwerpmogelijkheden voor de installatie groter worden. De balancering wordt uitgevoerd met een halve spie. Zowel aan de DE- als NDE-zijde worden lagers 6308-2Z gebruikt en de smering gebeurt met lithiumvet nr. 2. Al deze details samen vormen een motor die in het dagelijkse werk degelijk, duidelijk ontworpen en betrouwbaar aanvoelt.
Montageoplossing zonder onnodige complicaties
De motor is voorzien van kabelinvoeren 2-M32X1.5, passend bij zijn vermogensklasse en industriële toepassing. De verpakkingsafmetingen van 500 × 290 × 340 mm en het verpakkingsgewicht van 40 kg zijn belangrijk voor logistiek, handling en het plannen van servicewerkzaamheden. Het rotortraagheidsmoment van 0,0377 kg·m² vult het beeld aan van het gedrag van de aandrijving tijdens het starten en wanneer de bedrijfstoestand verandert.
De 1AL OPTIMAL-reeks biedt de montagevormen IM B3, IM B35, IM B5, IM B14 en IM B34, wat de integratie in nieuwe apparatuur en bij modernisering van bestaande technologie eenvoudiger maakt. Sterke punten van dit platform zijn de hoge compatibiliteit, een versterkte klemmenkast, doordachte IP55-bescherming van de klemmenkast, een stalen ventilatorkap, compatibele voeten, de mogelijkheid om het voorste lagerdeksel te vervangen en een frame dat voor efficiënte koeling is ontworpen. De motor is geschikt voor starten volgens de DOL-methode en, afhankelijk van de bedrijfseisen, ook voor regeling met een frequentieomvormer of softstarter.
De elektromotor 1AL-132S1-2 is precies het type aandrijving dat een bedrijf vooral opmerkt doordat hij betrouwbaar werkt, het tempo vasthoudt en niet het zwakke punt van de technologie wordt. Voor apparatuur waar een hoge snelheid, robuuste constructie en geschiktheid voor regelmatige bedrijfsbelasting vereist zijn, is dit een zeer sterke en praktische keuze.





